אוסטאופתיה לתינוקות

אוסטאופתיה לתינוקות – למה זו דרך הטיפול המומלצת ביותר?
תינוקות רכים שזה עתה נולדו הם עדינים מאוד. רגישים לכל מגע ובתהליך התפתחות עדין. בשל כך, לא כל טיפול יכול להתאים להם, ולא כל אחד יכול לטפל בהם.

אם התינוק שלכם סובל מכאבי אוזניים, כאבי בטן או מבעיות אחרות, תופתעו לגלות דרך חדשה ומיוחדת לטיפול בתינוקות – אוסטאופתיה. באמצעות מספר טיפולים מיוחדים, ללא כאב וסבל, התינוקות שלכם יוכלו ליהנות מחיים קלים ונוחים הרבה יותר לאחר הלידה.

במאמר זה נספר לכם מדוע צריך אוסטאופתיה לתינוקות, באילו בעיות היא יכולה לטפל וכיצד עושים זאת באופן עדין ורגיש על מנת לא לפגוע בתינוק שלכם.

מה זה בכלל אוסטאופתיה לתינוקות?
זוהי שיטת טיפול גופנית המתבצעת באמצעות עיסויים עדינים ולא עמוקים, שפותחה לפני מעל למאה שנים על ידי ד”ר אנדרו ט. סטיל. האוסטאופתיה מאמינה שכדי לטפל בגוף צריך להביא את כל מערכותיו לשלמות תפקודית, ובאוסטאופתיה מתמקדים בכך – וגם בהשגת איזון בין הגוף לנפש.

שיטת העיסויים העדינה היא בדיוק מה שהופך את האוסטאופתיה למושלמת לטיפול בתינוקות – באמצעות טיפול עדין ורגיש ניתן לפתור בעיות רבות מהם סובלים תינוקות, וזאת בעקבות הלידה, הזמן ברחם או בעיות מולדות אחרות.

לאוסטאופתיה שלושה סוגי טיפולים – טיפולים קרניאלים ברקמות הגוף והעצבים, טיפולים ויסראליים העוסקים בסרעפת, וטיפולים סטרוקטורליים העוסקים במבנה ובתפקוד הגוף – תוך התאמה בין השרירים לשלד. באמצעות שלושה סוגי טיפולים אלה ניתן להתאים טיפול מיוחד ורלוונטי לתינוק שיעזור לו לתפקד טוב יותר.

באילו בעיות האוסטאופתיה לתינוקות מטפלת?
כך לדוגמא, הטיפול יכול לסייע בהרגעת תינוקות- שלעיתים נכנסים לחוסר שקט ובוכים הרבה, משום שהם סובלים מכאבים או מלחץ באזורים שונים בגוף. ניתן לפתור בעיות הנקה שנגרמות כתוצאה מלחץ על מערכת העצבים או מלחץ בגולגולת, שמירה על טונוס שרירים תקין שיעזור לילד לא להיתקל בבעיות התפתחותיות – כמו מעבר לזחילה, ישיבה, עמידה והליכה, ועוד.

בנוסף לכך, האוסטאופתיה לתינוקות יכולה לעזור בבעיות אורתופדיות למיניהן – עקמת, כאבי גידים, מרפקים, כאבי גב, כתפיים, ברכיים, ירכיים ועוד. גם בבעיות נוירולוגיות – כאבי ראש, סחרחורות, צלצולים באוזניים, חוסר תחושה ועוד האוסטאופתיה יכולה לעזור.

אם התינוק שלכם מתעקש לסובב את הצוואר לצד אחד בלבד, כנראה שיש לו טורטיקוליס – שפירושו בעברית צוואר מסובב, במצב בו הראש והצוואר אינם סימטריים במנחיהם. גם בבעיה זו האוסטאופתיה יכולה לעזור במספר מפגשים קצרים.

איך עושים אוסטאופתיה בעדינות?
אוסטאופתיה לתינוקות עושים, כמו כל אוסטאופתיה, בעדינות. זו שיטה שבה בניגוד לסוגי עיסוי אחרים אין לחץ משמעותי על הגוף, אלא מגע עדין בנקודות מסוימות. כך ניתן להתאים את הטיפול לכל גיל ומצב גופני – גם לתינוקות שנמצאים במצב עדין ורגיש בו טיפול קשה יכול לפגוע בהם וליצור נזקים. האוסטאופתיה היא טיפול עדין ומיוחד המותאם לכל גיל, גם לתינוקות.

לקבלת פרטים והרשמה מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם

אני מתעניין/ת ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email