בחירת בית ספר ללימוד אוסטאופתיה

בחירת בית ספר ללימוד אוסטאופתיה

מקצוע האוסטאופתיה הופך פופולרי מאוד בשנים האחרונות משום שהקהל הישראלי נחשף יותר ויותר לסגולות הטיפול האוסטאופתי הן ברפואה הפרטית והן ברפואה הציבורית.

ישנה דרישה גוברת לטיפולים באוסטאופתיה אצל מטפלים בתחום בעקבות ניסיונות קודמים מוצלחים והמלצות שקיבלו. בעקבות כך גם הביקוש ללימודי אוסטאופתיה נמצא בנסיקה.

השאלה שעולה בקרב מתעניינים קשורה לבחירת בית הספר ללימודי אוסטאופתיה, בסופו מקבל הבוגר תעודת מטפל מוסמך באוסטאופתיה.

מהי אוסטאופתיה?

אוסטאופתיה היא שיטת טיפול בטכניקות ומניפולציות עדינות על שרירים, עצמות, ואיברים פנימיים.האוסטאופת אינו משתמש בעזרים חיצוניים אלא  מתבסס על  אנטומיה, ביומכניקה, נוירולוגיה, פיזיולוגיה פתולוגיה ועוד…

בעזרת אינטגרציה והבנה מעמיקה של המערכות השונות ובעזרת הידע שרכש הוא מוצא ומתקן מגבלות תנועה וכאבים.

היקף הלימודים בבית הספר ללימודי אוסטאופתיה במכון ווינגייט

כאשר מחליטים ללכת ללימודי אוסטאופתיה רצוי לקחת בחשבון כי לא מדובר בלימודי תעודה קצרים אלא בהתחייבות והשקעה רבה.

היקף שעות הלימוד הוא 3,500 שעות במהלך תשעה סמסטרים כך שהלימודים נמשכים בדרך כלל ארבע וחצי שנים.  סיום הלימודים כולל  התמחות מעשית בקליניקות האוסטאופתיה.

סטאז' ומבחן הסמכה

התכנים כוללים הרצאות עיוניות והתנסות מעשית המאפשרת רכישת פרקטיקה מקצועית.

ההתנסות המעשית מתבצעת בשיעורי מעבדה, בניתוח מקרים קליניים, בהתבוננות רפואית במרפאות ובהתנסות קלינית מעשית. לאחר סיום הלימודים ועמידה במטלות האקדמיות, ישנו מבחן הסמכה חיצוני מטעם איגוד האוסטאופתיה בישראל. לאחר שהסטודנט עובר את מבחן ההסמכה הוא יקבל תעודת הסמכה כמטפל באוסטאופתיה- D.O    diploma osteopathy.

כאשר מגיעים לבחירת מוסד לימודי לאוסטאופתיה חשוב לבדוק כי ישנן אפשרויות ליום שאחרי. ראשית קליניקות סטאז' שמאפשרות את ההתמחות המעשית ופרוסות ברחבי הארץ כך שיהיו בסמוך למקום מגוריך, וכמובן אפשרות לסייע בהזדמנויות עבודה.

השתלבות בשוק העבודה כאוסטאופת

השתלבות של בוגרים בקופות החולים ובמגזר הפרטי מעיד על בית ספר מקצועי ומוערך, אשר יודע גם לסייע בהשתלבות מקצועית בשוק העבודה. חשוב גם שהצוות הלימודי תומך גם לאחר סיום הלימודים  כי אף פעם לא מאוחר לשאול שאלות וללמוד דברים חדשים.

בית הספר המוביל בישראל לאוסטאופתיה

בית הספר לאוסטאופיה במכללה האקדמית בוינגייט נוסד ב-2003 הוא בית הספר הראשון מסוגו והוותיק ביותר להכשרת מטפלים בסטנדרטים בינלאומיים וברמה הגבוהה ביותר.

עד כה הוכשרו כ 200  אוסטאופתים באמצעות סגל מרשים של כ- 30 מרצים ואסיסטנטים  מסורים המכשירים את המטפלים של המחר.

לקבלת פרטים והרשמה מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם

אני מתעניין/ת ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email