טיפול אוסטאופתיה לאחר לידה

טיפול באוסטאופתיה לאחר לידה

תקופת ההיריון והלידה היא אחת התקופות המרגשות ויחד עם זאת גם המאתגרות ביותר עבור האישה. האיזון ההורמונלי משתנה בגוף אשר חווה שינויים פיזיים ורגשיים רבים. יותר ויותר נשים מגלות בשנים האחרונות כי אוסטאופתיה היא טיפל שמסייע לגוף להתמודד עם הקשיים בזמן ולאחר הלידה.

אוסטאופתיה היא שיטת טיפול אשר עושה שימוש בטכניקות מגע עדינות עם ידיים. התפיסה שעומדת בבסיסה היא כי כל הגוף הוא מכלול אחד – כאב במקום מסוים קשור ליתר האיברים בגוף וצריך למצוא את מקור הכאב, תוך התייחסות להיסטוריה הרפואית של המטופל.

כאבים במהלך ואחרי ההיריון

בתקופת ההיריון למשל, עוברת אישה שינויים רבים בגופה. היא נושאת האישה ברחמה עובר שמשקלו עשוי להכביד על הגב והאגן. גם הרחם נדרש למאמץ גדול, מה שעלול לבוא לידי ביטוי בכאבי שרירים, כאבי מפרקים ודלקות גם לאחר הלידה. כאבי רגליים וכאבי גב נפוצים במיוחד בקרב נשים הרות ונשים לאחר לידה.

אוסטאופתיה במהלך ואחרי ההיריון

במהלך ההיריון, טיפול אוסטאופתיה הוא פתרון טבעי לכאבים והפרעות שונות. זאת במהלך תקופה שבה לא ניתן לעתים לקחת תרופות להקלה על המצב, אך גם עם ניתן מומלץ מאוד ליהנות מטיפול נעים ומרגיע שמשפר את ההתמודדות עם כאבי וקשיי ההיריון.

לאחר ההריון, אוסטאופתיה מסייעת להתגבר על טראומת הלידה. כן, הלידה היא אמנם חוויה קסומה אך עבור הגוף מדובר בטראומה – איברים רבים בגוף נפגעים. הטיפול האוסטאופתי יכול למשל להקל ולסיים את הכאבים באגן בפרט וברקמות ומפרקים בכלל ולסייע להם לחזור לתפקוד כפי שהיה טרם ההיריון.

אוסטאופתיה מציעה מגוון טיפולים כדי לסייע לנשים לאחר לידה. שיטה זו מאבחנת את הסימפטומים והגורמים לכאבים ומאפשרת להתגבר על הפגיעות בשרירים ובמפרקים ללא שימוש בתרופות. יתרה על כך, ניתן לטפל בפגיעות שלרפואה המסורתית אין יכולת לאבחן או לטפל.

בעיות רגשיות לאחר הלידה

לא מעט נשים סובלות לאחר הלידה באופן ניכר מתופעות רגשיות האופייניות לתקופת "פוסט לידה", בה מצויה האם לעתים בסערת רגשות אמוציונלית ומצבי רוח משתנים. דכדוך, בכי בלתי נשלט, נדודי שינה וסטרס הן חלק מהתופעות הנפוצות. טיפול אוסטאופתי אחרי לידה מסייע לשיפור הרגשתה של האם ולחזור לתפקוד מלא וחיוני.

אוסטאופתיה לטיפול בבעיות הנקה

אוסטאופתיה יכולה לסייע גם בבעיות הנקה. האישה תחווה הקלה בפעולת ההנקה מיד לאחר הטיפול הראשון ותחוש שיפור ניכר אחרי כחמישה טיפולים.

אוסטאופתיה לתינוקות

טיפול אוסטאופתי לאחר הלידה עשוי לסייע גם לתינוקות עצמם. העובר חווה ברחם ובמהלך הלידה עומסים רבים על ראשו. הגולגולת עדיין רכה והלחצים הללו משפיעים על מערכת העצבים המרכזית ועל התפקוד התקין של הגוף. הטיפול העדין מזהה את מקור הבעיה ואת הסיבות לה, לרבות קושי בסיבוב הראש, בעיות רפלוקס וקשיים בעיכול. הטיפול חיוני במיוחד עבור תינוקות שנולדו בלידה קיסרית. בבית הספר לאוסטאופתיה במכללה האקדמית בוויגנייט תוכלו ללמוד ולהתמקצע בתחום

לקבלת פרטים והרשמה מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם

אני מתעניין/ת ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email