מהי אוסטיאופתיה סטרוקטורלית

אוסטיאופתיה סטרוקטורלית – האוסטיאופתיה הקלאסית
אם האוסטיאופתיה בכללותה מורכבת משלושה ענפים – אז ניתן לומר שהאוסטיאופתיה הסטרוקטורלית הוא הענף העבה מבניהם. זוהי האוסטאופתיה הקלאסית, שעל בסיסה הוקמה האוסטיאופתיה וממנה התפתחה לענפים הנוספים.

במאמר זה נסביר לכם מהי אוסטיאופתיה סטרוקטורלית, במה היא שונה משאר ענפי האוסטיאופתיה ונספר לכם גם קצת על היתרונות שבלימודי אוסטיאופתיה סטרוקטורלית בבית הספר לאוסטיאופתיה במכללה האקדמית בווינגייט.

על האוסטיאופתיה הסטרוקטורלית
אוסטיאופתיה סטרוקטורלית היא האוסטיאופתיה הראשונה שהומצאה על ידי ד”ר אנדרו ט. סטיל לפני מעל למאה שנים. חסידי השיטה הזו מאמינים כי המבנה המכני של העצמות והשרירים בגופנו הוא זה שיכול לגרום לבעיות בתפקוד שלנו, והבאת איזון לחיבור הזה, בין השרירים לשלד – הוא המפתח לפתרון הבעיות מהן אנו סובלים בגופנו.

חוסר באיזון בין השרירים לשלד, באיזון המבני-מכני של הגוף גורם לכך שהדם והלימפה שלנו זורם בצורה לא מיטבית שמונעת הגעת מספיק דם לאיברים מסוימים וכך לסיכוי גבוה יותר לחלות באזורים אלו.

בשל כך פותחה האוסטיאופתיה הסטרוקטורלית – שיטה בה באמצעות שימוש בידיים בלבד, תוך מתיחת הגוף, ביצוע מניפולציות עדינות ושימוש בטכניקות רפלקס שונות המטפלים האוסטיאופתים מנסים להרפות את הרקמות הרכות והשרירים, להגמיש את המפרקים, לאזן את המבנה השלדי והאיברים הפנימיים – כדי להביא לאיזון המיוחל כל כך בין השרירים לשלד.

לפני תחילת הטיפול האוסתיאופת ישמע את בעיות המטופל ובעקבותן יחפש בעיות בגוף, הן באזור המטופל והן באזורים אחרים – שכן אמונה מרכזית בגישה סוברת כי כדי לפתור בעיה במקום אחד צריך לדאוג לאיזון בין כל חלקי הגוף. במידה ולא עושים זאת – ייתכן והטיפול לא יעבוד כלל.

האוסטאופתיה יכולה להועיל ולעזור בבעיות רבות – הן בבעיות נפשיות כמו בעיות שינה, לחצים, חרדות, טראומות ועוד, והן בבעיות פיזיות כמו כאבי גב, ראש, רגליים וידיים, בעיות עיכול ובעיות רבות נוספות. תוך מספר טיפולים קצר יכולה האוסטיאופתיה הסטרוקטורלית להביא לשיפור משמעותי בכל אספקט אפשרי בגופכם, והיכולת להעניק זאת למישהו אחר באמצעות לימוד השיטה היא מתנה גדולה.

איך האוסטיאופתיה הסטרוקטורלית שונה מאוסטיאופתיות אחרות?
כל ענף של אוסטיאופתיה מתרכז בשיטת טיפול במקומות אחרים של הגוף, אך באותן שיטות מוכרות. – טיפולים קרניאלים ברקמות הגוף והעצבים, טיפולים ויסראליים העוסקים בסרעפת, וטיפולים סטרוקטורליים העוסקים במבנה ובתפקוד הגוף, כפי שהסברנו במאמר זה.

לאוסטיאופתיה הסטרוקטורלית סגולות טובות גם בטיפול בילדים קטנים – שכן היא לא משתמשת בלחצים פיזיים גדולים שיכולים לפגוע בתינוקות, ובכך יכולה לעזור מאוד גם לילדים בעלי בעיות גדילה וצמיחה, בעיות שלאחר לידה ובעיות נוספות.

על הלימודים בווינגייט
לימודי האוסטיאופתיה הסטרוקטורלית בבית הספר לאוסטיאופתיה במכללה האקדמית וינגייט נותנים לכם כלים אדירים ומשמעותיים להביא שינוי גדול לחייהם של אנשים. בבית הספר תוכלו ללמוד כיצד שיטות הטיפול המדהימות של ד”ר סטיל יכולות להפוך למקצוע מתגמל ומרתק לחיים.

לקבלת פרטים והרשמה מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם

אני מתעניין/ת ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email