מהי אוסטיאופתיה קרניאלית (תרפיה קרניו-סקראלית)

אוסטיאופתיה קרניאלית (תרפיה קרניו-סקראלית)– איך היא יכולה לעזור לכם להרגיש טוב יותר?
כפי שאנחנו יודעים, ישנם 3 ענפי אוסטאופתיה, הנבדלים זה מזה באופן הטיפול המבוצע על המטופל. במאמר זה נפרט על האוסטיאופתיה הקרניאלית, או בשמה הנוסף – תרפיה קרניו-סקראלית.
נסביר לכם מהם עיקרי הטיפול, כיצד היא הומצאה ומיהו ממציאה, נספר לכם במה היא יכולה להועיל לכם ולבסוף – היכן תוכלו ללמוד לבצע את האוסטיאופתיה הקרניאלית אצל המקצוענים והטובים ביותר בישראל.

על תחילת הדרך של האוסטאופתיה הקרניאלית
האוסטאופתיה הקרניאלית פותחה על ידי ד”ר וויליאם ג’י סנדרלנד, מתלמידיו של הוגה האוסטיאופתיה ד”ר אנדרו סטיל. ד”ר סנדרלנד שם לב כי הגולגולת שלנו יכולה לזוז ולנוע באופן עדין במיוחד, המאפשר למוח שלנו להתרחב ולהתכווץ. התנועה מתבצעת באופן לא רצוני, ובמחזורים קצובים – ואחרי שד”ר סנדרלנד שם לב לזה במוח, הוא שם לב שהתנועה הזו קורית בכל רקמות הגוף.

בכך הוא פיתח שיטה בה מטפלים באמצעות עיסויים בעצמות הגולגולת, תוך התחשבות בתנועתן הלא רצונית, ובכך מביאים לשיפור ושינוי משמעותי במגוון רחב של בעיות, עליהם נדון בהמשך.

כחלק מהראייה של האוסטאופתיה בפרט, ושל האוסטיאופתיה הקרניאלית בכלל, הגוף נתפס כחלק אינטגרלי בכל הגוף, וכדי לעבוד איתו ולהקל עליו יש להסתכל עליו כחלק מהמערכת השלמה שהיא גוף האדם. את הגולגולת אנחנו רואים כחלק מעמוד השדרה, ובפרט דווקא לחוליות של הגב התחתון – בגלל החיבור של קרומי הגולגולת לחוליות הצוואריות העליונות. על כן אנחנו שמים דגש גם על הגולגולת וגם על חלקי גוף נוספים בזמן הטיפול באוסטיאופתיה קרניאלית.

במה מסייעת האוסטיאופתיה הקרניאלית?
הטיפולים באוסטיאופתיה קרניאלית עוזרים מאוד במספר טיפולים מצומצם לבעיות רבות מהם אנחנו סובלים: החל ממצבים נפשיים כמו קשב וריכוז, שינה טובה יותר, מצב נפשי חיובי יותר, ודרך בעיות פיזיות כמו קוליטיס, ריפלוקס, פזילה, חך שסוע ועוד.

מכיוון שאוסטיאופתיה קרניאלית, כמו כל סוגי האוסטיאופתיה, עוסקת בעיסויים עדינים ורגישים, היא מותאמת מאוד גם לתינוקות. עבורם היא יכולה לסייע בבכי יתר, הפרעות אף אוזן גרון, הפרעות אכילה, הפרעות שינה, טראומות לידה ואחרי לידה, ואפילו לסייע בקשר טוב יותר בין הורי התינוק לתינוק.

בכך אנחנו יכולים לראות את אבני היסוד של האוסטיאופתיה – המיועדת לעזור לא רק גופנית, אלא גם נפשית, ומאמינה בכך.

לימודי אוסטיאופתיה בווינגייט
כאן אצלנו בבית הספר לאוסטאופתיה במכללה האקדמית בווינגייט תוכלו ללמוד אוסטיאופתיה קרניאלית אצל המומחים הטובים בישראל. יש לנו ניסיון של עשרות שנים בלימודי אוסטיאופתיה, ותחת ידינו יצאו כבר מאות בוגרים שלמדו איך לטפל בצורה טובה יותר במאות אלפי אנשים בישראל, כדי להביא להם מזור לכאבם ושלווה בנפשם. אם גם אתם מעוניינים ללמוד אוסטיאופתיה קרניאלית, אנחנו מזינים אתכם להגיע אלינו כדי לשמוע עוד על התוכנית ללימודי אוסטיאופתיה קרניאלית, בסיומן תוכלו לצאת עם מקצוע מדהים לחיים.

לקבלת פרטים והרשמה מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם

אני מתעניין/ת ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email