מה ההבדל בין אוסטאופת לכירופרקט

בבואכם לבחור שיטת טיפול, אתם מוצפים במאות שיטות טיפול אפשריות, הן השייכות לרפואה הקונבנציונלית והן לרפואה החדשה והמתחדשת. כל כך הרבה דרכים בהם ניתן להקל על כאבינו ולמצוא מרפא ומזור למחלותינו – בין אם זה כאב גרון, אוזניים, אף, גב או בעיות נוספות.

במאמר זה ננסה להסביר לכם מה ההבדל בין שתי שיטות טיפול שבסיסן דומה – בשתיהן המטפל מעניק עיסוי גופני למטופל. אך הבסיס, הידע ותפיסת העולם שונה באופן משמעותי בשתי התפיסות הללו, ועל הבדלים אלו ננסה לעמוד.

מהי אוסטאופתיה?
אם שואלים מה ההבדל בין אוסטאופט לכירופרקט, צריך להבין קודם את שתי השיטות. אז נתחיל באוסטאופתיה – שיטת הטיפול שקיימת כבר מעל למאה שנים ופותחה על ידי הד”ר האמריקני אנדרו ט. סטיל. שיטה זו דוגלת בעיסויים גופניים חלשים, לא עמוקים ולא לוחצים, אך בעלי השפעה משמעותית על בעיות רבות מהם אנו עלולים לסבול.

לאוסטאופתיה שלושה ענפים מרכזיים בהם השיטות מתמקדות – טיפולים קרניאלים ברקמות הגוף והעצבים, טיפולים ויסראליים העוסקים בסרעפת, וטיפולים סטרוקטורליים העוסקים במבנה ובתפקוד הגוף – תוך התאמה בין השרירים לשלד. בנוסף, אוסטאופתיה מאמינה שבנוסף לטיפולים הגופניים, יש חשיבות עליונה לנפש בריאה בגוף בריא, ולכן הטיפול בנפש, כמו גם טיפול בכל חלקי הגוף יחדיו, ולא רק באזור הכואב, הן הדרכים בהן מאמינה האוסטאופתיה שצריך לטפל.

מהי כירופרקטיקה?
עכשיו ננסה להסביר גם מהי הכירופרקטיקה, כדי להסביר טוב יותר מה ההבדל בין אוסטאופט לכירופרקט.

כירופרקטיקה היא שיטת עיסויים, בדומה לאוסטאופתיה, אך היא כזו המתמקדת בעמוד השדרה בלבד. לפי השיטה, הגורם לכאבי גב היא תנועה לא טובה שבוצעה בעמוד השדרה, כזו שגרמה לתפיסה של חוליה בעמוד השדרה ובכך להגבלת התנועה והכאב. הכירופרקט מחפש את החולייה הבעייתית בעמוד השדרה, וכשהוא מוצא אותה הוא מבצע תנועה מהירה וזריזה על מנת לשחרר את החוליה ממקומה הבעייתי ולהחזיר את המטופל לטווח תנועה מלא.

אז מה ההבדל?
אחרי שהבנו מהי אוסטאופתיה ומהי כירופרקטיקה, עכשיו ננסה להבין מה ההבדל בין אוסטאופט לכירופרקט. ראשית, במטרת הטיפול – אם כירופרקטיקה נועדה בעיקר לשקם כאבים פיזיים – כמו כאבי גב וצוואר, גפיים תחתונות ועוד, הרי שהאוסטאופתיה יכולה לעזור גם בבעיות אלה, אבל יכולה לסייע בנוסף גם בבעיות אחרות – כמו כאבי ראש, עייפות כרונית וחולשות אחרות.

בנוסף, כירופרקטיקה, מטבעה כשיטת טיפול בה מתבצע לחץ עמוק אל תוך עמוד השדרה, אינה מומלצת לתינוקות. אוסטאופתיה היא שיטת טיפול עדינה ורכה, בה ניתן להשתמש בכל גיל והיא מומלצת גם לתינוקות. תוכלו לקרוא על כך במאמר שכתבנו על אוסטאופתיה לתינוקות.

אלו רק חלק קטן מהתשובות לשאלה מה ההבדל בין אוסטאופט לכירופרקט. כשמדובר בשתי אסכולות כל כך שונות לראיית גוף האדם, הטיפולים שונים לחלוטין.

לקבלת פרטים והרשמה מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם

אני מתעניין/ת ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email